HVA VI GJØR

_09A6247_web.jpg

SPINN + SKOLER = SANT

SPINN er et spesialistkontor med fokus på planlegging og design av undervisningsbygg og læringsmiljø. Vi er en dynamisk og profesjonell aktør som bygger kunnskap og kompetanse gjennom forskning, innovasjon og utførelse.
SPINN anser skolen som den viktigste offentlige bygningen i et samfunn.

Rud-oversikt_web.jpg

PROGRAMMERING

Vårt programmeringsteam bidrar til planlegging av skoler enten det gjelder nybygg, rehabilitering, eller utvidelser. Vårt fokus er å effektivisere og optimalisere arealbruken i prosjektene samtidig som vi definerer rammene som støtter skolens pedagogiske plattform og utvikling.

SPINN in venice 2014.jpg

RÅDGIVNING

Vi tilbyr byggherren tidligfaserådgivning i ulike prosesser og gjennomføringsmodeller for å sikre at deres skoleprosjekt blir vellykket. SPINN har praktisk erfaring med de mest kjente entrepriseformene og har utført akademisk forskning og publisert vitenskapelige artikler om temaet.

 
 

HVEM VI ER

Studietur Hammerfest 2018

Studietur Hammerfest 2018

 

SPINN Arkitekter ble etablert i 2012 i Oslo med et mål om å skape nytenkende skolearkitektur. Siden den gang har vi vokst til å være en av Norges største aktører innen skolearkitektur. Vi har avdelinger i Oslo, Tromsø og Stavanger og prosjekter over hele landet. I løpet av de siste 6 årene har kontoret arbeidet med over 30 skoleprosjekter i alle faser fra programmering og mulighetsstudier til detaljering og byggeplassoppfølging. Vi arbeider med alle former for undervisningsbygg fra barneskoler til videregående skoler.

SPINN Arkitekter er dedikert til å skape optimale omgivelser for læring. Vi ønsker å bidra til samfunnsutvikling gjennom innovative og flerfunksjonelle skolebygg. SPINN har et attraktivt arbeidsmiljø som fremmer innovasjon, teknologi og kompetansebygging. Vi skal formidle vår kunnskap gjennom forskning, rådgivning, og byggeri.

 
 
 

KONTAKT OSS

 

SPINN

Rådhusgata 4,
0151 Oslo, Norge
+47 472 80 770 — post@spinnark.no

SPINN Nord

PIR17, Søndre Tollbodgate 17
9008 Tromsø, Norge
+47 971 73 249 — nord@spinnark.no

SPINN Vest

Kvitsøygata 30
4014 Stavanger, Norge
+47 411 89 292 — vest@spinnark.no

 
 
norge.png
 
 

ANSATTE OSLO

Anne Møller Jensen

Kontorleder
+47 481 35 645 — anne@spinnark.no

daniel.jpg

Daniel Peter Barth

Partner / arkitekt
+47 920 19 594 — daniel@spinnark.no

Eva_edited.jpg

Eva Dahlbäck

Arkitekt
+47 400 50 818 — eva@spinnark.no

gunnar_web.jpg

Gunnar Aasen Rogne

Arkitekt
+47 458 52 524 — gunnar@spinnark.no

IMG_2983_web.jpg

Hedvig Holtmann

Praktikant
+47 974 73 080 — hedvig@spinnark.no

Henning_nytt.jpg

Henning Wien

Arkitekt
+47 977 10 754 — henning@spinnark.no

james.jpg

James Dodson

Daglig leder / partner / seniorarkitekt MNAL
+47 472 80 770 — james@spinnark.no

joana.jpg

Joana Fraga

Arkitekt
+47 403 37 001 — joana@spinnark.no

johann.jpg

Johann Ruud

Arkitekt
+47 481 37 910 — johann@spinnark.no

Kristine Palmgren

Seniorarkitekt MNAL
+47 414 47 346 — kristine@spinnark.no

Leif Daniel Houck

Partner / seniorarkitekt MNAL
+47 932 64 423 — leif@spinnark.no

leneMarie.jpg

Lene Marie Grennes

Arkitekt MNAL
+47 959 13 602 — lenemarie@spinnark.no

marianne.jpg

Marianne S Dodson

Designer kommunikasjon
+47 930 88 211 — marianne@spinnark.no

Martyn J Sutcliffe

Arkitekt
+47 488 68 368 — martyn@spinnark.no

miriam.jpg

Miriam Sivertsen

Arkitekt MNAL
+47 970 68 096 — miriam@spinnark.no

randi.jpg

Randi Austlid Fjeldtvedt

Arkitekt (Foreldrepermisjon)
+47 934 83 368 — randi@spinnark.no

Rohit2.jpg

Rohit Kumar

Teknisk tegner
+47 405 38 464 — rohit@spinnark.no

sarah.jpg

Sarah Louati

Arkitekt
+47 450 71 085 — sarah@spinnark.no

simon_web.jpg

Simon Lillywhite

Arkitekt
+47 989 01 974 — simon@spinnark.no

Taylor Ferring

Seniorarkitekt
+47 463 45 530 — taylor@spinnark.no

Trine.jpg

Trine Bang

Seniorarkitekt MNAL
+47 930 22 943 — trine@spinnark.no

 
 

ANSATTE TROMSØ

anna_kvadrat.jpg

Anna P. Rogde

Mads Nermo

Arkitekt MNAL
+47 458 64 366 — mads@spinnark.no

jakub_kvadrat.jpg

Jakub Kos

Arkitekt
+47 461 24 748 — jakub@spinnark.no

Sara Normann Lund

Avdelingsleder / arkitekt MNAL
+47 971 73 249 — sara@spinnark.no

 

ANSATTE STAVANGER

A. Ingar Svinterud

Seniorarkitekt MNAL
+47 412 70 997 — ingar@spinnark.no

Anders.jpg

Anders Almesveen

Arkitekt MNAL
+47 922 47 893 anders@spinnark.no

Christian Schöberle

Seniorarkitekt MNAL
+47 414 75 771 — christian@spinnark.no

Dragan Jevtic

Arkitekt
+47 489 90 493 — dragan@spinnark.no

Line K. Johannesen

Arkitekt
+47 908 52 555 — line@spinnark.no

Marion Luise Pflugfelder

Avdelingsleder / arkitekt (Foreldrepermisjon)
+47 411 89 292 — marion@spinnark.no

Marta Obi

Praktikant
+47 973 55 468 — marta@spinnark.no

Rebecca Eide Strøm

Arkitekt
+47 923 59 378 — rebecca@spinnark.no